Proč Dumbbell

3s nastavení hmotnosti3s nastavení hmotnosti

Díky inovativnímu systému lze nastavit za pouhé 3 sekundy přesně takovou zátěž, jakou potřebujete pro daný cvik. Činku stačí položit do stojanu a jednoduchým způsobem zvolit váhu pootočením postranních regulačních koleček, činka tak zamkne právě ty kotouče, které se dohromady rovnají zvolené váze a uvolní ty nepotřebné. Vše je velmi rychlé a snadné, v jednom kroku máte připravené vybavení a trénink proto může ihned začít.
Velkou výhodou je i rychlost při změně hmotnosti činky - kotouče jsou symetrické, proto nezáleží, jak činku následně umístíte do stojanu, pouhým pootočením již zmíněných regulačních koleček se vhodné kotouče uchytí či naopak uvolní dle Vámi zvolené hmotnosti. Už žádné zdlouhavé nastavování klasických nakládacích činek, inovativní nastavitelný sytém nakládacích činek Dumbbell Vám tak ušetří drahocenný čas a nemusíte se tak zdržovat mezi jednotlivými sériemi a procvičenými partiemi.

17 nastavení hmotnostiNastavení hmotnosti

Nastavitelná jednoruční činka Dumbbell může mít až 17 různých nastavení požadované hmotnosti a umožňuje zvyšovat zátěž až na desítky kilogramů. Moderní nakládací činky Dumbbell jsou vhodné pro muže i ženy, nabízíme je proto ve 3 variantách s celkovou hmotností 16 kg, 24 kg nebo 40 kg. Každá činka je vždy složena z 5 kotoučů na každé straně osy, které jsou v součtu rovny celkové hmotnosti činky. Pro jednoduchost jsou kotouče číslovány z vnější strany osy činky směrem k ose: č. 1 – nejmenší / nejlehčí kotouč (nejdále od osy), č. 2 – malý kotouč, č. 3 – střední kotouč, č. 4 – velký kotouč a č. 5 – největší / nejtěžší kotouč (nejblíže k ose). Hmotnosti jednotlivých kotoučů naleznete níže v tabulce:

Dumbbell 16kg 1,5 kg 3 kg 4 kg 5 kg 6 kg 8 kg 9 kg 10 kg 11,5 kg 12 kg 14,5 kg 16 kg
Dumbbell 24kg 2,5 kg 3,5 kg 4,5 kg 5,5 kg 6,5 kg 7,5 kg 8 kg 9 kg 10 kg 11,5 kg 13,5 kg 16 kg 18 kg 20,5 kg 22 kg 24 kg
Dumbbell 40kg 5 kg 7 kg 9 kg 11 kg 13 kg 15 kg 18 kg 20 kg 22 kg 25 kg 27 kg 29 kg 32 kg 34 kg 36 kg 38 kg 40 kg

Perfektní zpracováníPerfektní zpracování

Jednoruční činky jsou dnes součástí výbavy každého začínajícího i profesionálního sportovce. Pokud své cvičené myslíte opravdu vážně, chcete si vybudovat svalovou hmotu a zformovat svou postavu, jsou inovativní jednoruční činky Dumbbell právě pro Vás. Díky modernímu systému nakládání lze jednoduše upravovat hmotnost činky a je tak vhodná jak pro muže i ženy. Činky Dumbbell jsou vhodné jak pro posilování jednotlivých partií, tak celého těla. Navíc cvičením s jednoručními činkami lze vyrovnat disproporce mezi pravou a levou polovinou těla, s problémem slabší jedné končetiny oproti druhé se totiž potýká velké množství sportovců. Jednoruční činky umožňují při cvičení volnější a větší rozsah pohybu a otevírají tak dveře pestřejším tréninkovým sestavám. V neposlední řadě zvyšují sílu sportovce a svalový nárůst, neboť při jejich použití posiluje sportovec stabilizační svaly, které jinak nemusí zapojovat při běžném cvičení s velkými činkami či na posilovacích strojích.

Domácí použitíDomácí použití

Prostředí hraje v průběhu cvičení velice důležitou úlohu, ovlivňuje naše odhodlání i motivaci ke cvičení. Cvičení doma je dobrou volbou pro každého, kdo si cení svého času, nemusí tak ztrácet čas dopravou do fitness centra, umožňuje cvičení v kteroukoliv denní dobu, dle individuálních potřeb sportovce, není potřeba se proto přizpůsobovat otevíracím hodinám či dostupnosti cvičících nástrojů (a prostoru) v případě přelidněné posilovny. Další výhodou je finanční úspora, není nutné platit členství ve fitness centru, stačí se vybavit nejnutnějším minimem a není proto nutné investovat do žádného členství. Domácí cvičení s sebou dále nese další výhody, jako je komfort domácího prostředí a nerušeného cvičení s vlastní volbou poslechu hudby dle osobních preferencí či televize jako kulisy. Pokud tedy nechcete či nemáte možnost navštěvovat fitness centra, jsou činky Dumbbell ideální volbou právě pro Vás. Manipulace s nimi je velmi snadná, jsou skladné a stačí jako základní výbava pro komplexní silový trénink, umožňuji totiž pro svou variabilitu procvičit jak celé tělo, tak odděleně jeho horní či dolní polovinu.

Finanční úsporaFinanční úspora

Jednoruční činky jsou tou nejzákladnější pomůckou pro většinu forem posilování. Největší výhodou jednoručních činek je fakt, že se dají použít u velkého množství cviků, čímž umožňují procvičení a posilování většiny svalových skupin a partií těla sportovce. Cena jednotlivých činek je oproti fitness strojům či dalším složitým pomůckám mnohonásobně nižší. Oproti fitness centrům není potřeba hradit žádné členství, po jednorázové koupi proto není potřeba dalších zbytečných investic. Ušetříte navíc i čas, neboť cesta do posilovny obvykle trvá jak polovina vlastního tréninku či dokonce samotný trénink. Další úsporou těchto jednoručních nakládacích činek je jejich skladování, které vyžaduje minimální prostor, přestože jejich variabilita použití je téměř bez omezení.

Bezpečnostní prvkyBezpečnostní prvky

Cvičení s činkami Dumbbell je snadné a bezpečné. Nastavení požadovaného závaží je nutné provádět vždy, když je činka umístěna v úložném boxu. Po nastavení dané hmotnosti , otočením regulačního kolečka a jeho následném zacvaknutí lze činku bezpečně použít.
Celá rukojeť je široká a speciálně ergonomicky tvarovaná pro co nejlepší a nejkomfortnější držení. Jednotlivé kotouče jsou pokryty termoplastem, aby byly nejen odolné proti nárazům a poškrábání, ale také aby bylo jejich použití šetrné vůči Vašemu domácímu prostředí a chránily tak např. podlahu od nechtěného odírání. Celé jejich provedení navíc zaručuje tišší použití bez hlasitých zvuků narážejícího kovu.

Doprava zdarma

Odesíláme do 24 hodinOdesíláme do 24 hodin

Veškeré zboží máme dostupné skladem a odesíláme do 24 hodin. Po přijetí Vaší objednávky se Vám ozveme a informujeme, kdy můžete objednávku očekávat. Dopravu k Vám zajistíme přepravní službou do 2 pracovních dní po přijetí objednávky.
Jsme autorizovaný prodejce a nabízíme jak záruční, tak pozáruční servis i prodej náhradních dílů a originálního vybavení.